MARKOVÁ CESTA KE KONDICI A SÍLE
16. ledna 2018
Rozhodli jsme se udělat rozhovor s Markem Stecem, protože obdivujeme jeho pevnou vůli a to, co za tak krátkou dobu dokázal. Marek se s Vámi v krátkém rozhovoru podělí o své pocity a zkušenosti. Pro nás jsou takového výsledky obrovskou motivací pokračovat v tom, co děláme … a tak trošku doufáme, že i Vy si v tom najdete trošku motivace pro sebe …
Ahoj Marku,kolik je ti let a co teď děláš?
Ahoj – je mi 19 let a momentálně pracuji na pozici manipulanta Vn zařízení ve firmě Energetika Třinec a.s.
Jak dlouho už cvičíš ve FFT ? Kdy jsi vlastně začal a kolikrát týdně trénuješ? Vyvíjelo se tvé tréninkové tempo nějak ?
Budou to 4 měsíce co jsem začal chodit do FFT,tzn. od začátku prosince loňského roku a na tréninky docházím 4 – 5 x týdně.
První měsíc jsem chodil na FIT 1 do horního sálu s kombinací strong tréninku. Po měsíci, co jsem si trošičku osahal techniky cviků, jsem přešel na FIT 1+2 a FIT 2,kde moje výdrž šla neuvěřitelným tempem nahoru.
Jak to stíháš s prací?
Pracuji pouze na denní směny od pondělí do pátku a díky velkému ( rozsáhlému ) tréninkovému harmonogramu jsem si dokázal perfektně naplánovat tréninky ve FIT Faktory tak, abych vše stíhal, včetně tréninků fotbalových.
Proč jsi vlastně začal cvičit? Co tě motivuje na sobě makat?
Styděl jsem se hrozně za svůj vzhled,také mě má váha omezovala při spoustě různých aktivit – mám hrozně rád veškeré druhy sportů a tak jsem chtěl s tím něco udělat.
Motivací je víc – celkové zlepšení zdravotního stavu, neskutečné zlepšení fyzické kondičky, jsem nucen si kompletně vyměnit šatník, což je dobré mám na sobě stále něco nového. Velice mě také těší pochvaly ze všech stran za to, co jsem dokázal v tak krátkém čase se sebou udělat – zatím, protože ještě určitě nekončím.
Proč sis vybral právě FFT a jaký byl tvůj první dojem,když jsi přišel na vůbec první trénink?
Vždy mě bavil pohyb a chtěl jsem něco udělat se svou postavou .Začal jsem chodit do posilovny ale pořád jsem nedokázal najít nějakou motivaci se do toho dostat. Delší dobu jsem hledal odvahu zkusit FFT, až mě kolega nehecoval k prvnímu tréninku. Když jsem přišel na první trénink byl jsem vyplašeny jako bažant na nové škole. Sotva však začal trénink se mě všechno spadlo a od té doby je to pro mě jako nějaká návyková droga.
Měl jsi předem dané nějaké cíle? Podařilo se tu je splnit?
Už dlouho předtím jsem měl cíl dostat se s váhou na 100 kg, kterou jsem měl na základní škole, ale zdolání tohoto cíle bylo ve hvězdách. Když jsem se po úrazu kolene dostal na necelých 120 kg i když měřím 196 cm, tak jsem si řekl dost. Asi 5 kg se mi povedlo shodit za 5 měsíců ze spalovačem a fotbalovými tréninky. V prosinci jsem začal chodit do FFT se 113 kg a na začátku března se na váhovém displeji objevilo 99,7 kg.
Můj životní cíl byl dosažen.
Máš nějaké zvlášť oblíbené tréninkové lekce? Jaký je tvůj nejoblíbenější cvik? A naopak existuje nějaký pohyb,který fakt nesnášíš?
Mám rád jak silovou, tak fyzickou únavu a tak jsem si velice oblíbil Strong a FIT 2. Mrtvý tah a WB+angličák.
Není cvik, který nesnáším, rád se poperu i se cvikem ve kterém nejsem technicky zdatný.
Účastnil ses jarních závodu – LimitlessTests, které probíhaly u nás v gymu? Byl jsi se svými výkony spokojený? Co se ti nejvíce vrylo do paměti?
Ano, samozřejmě jsem se zúčastnil jarních závodů.
Byl jsem se sebou spokojený na 100%, jako 3 měsíční nováček jsem se hned pustil do všech 3 kategorií a z toho jsem 2x skončil na 4. místě, což jsem ani já sám vůbec nečekal.
Nejkrásnější byla super se navzájem povzbuzující parta závodníků a trenérů.
Jaké jsou tvé další cíle?
Určitě na sobě dále pracovat, v červnu se zúčastnit Mad-Race a dále zkoušet další závody a výzvy.
Co bys vzkázal ostatním,kteří by třeba chtěli začít cvičit,ale neví jak na to?
Nevyhazovat peníze za hubnoucí přípravky, raději trochu upravit stravu a nebát se toho, zvednout prdel a začít makat.
Děkuji Marku!
Přejeme mnoho dalších splněných snů a cílů!
Patrik Čavoj
Trenéři
Partneři
Číslo účtu: 2901929131/2010, FIO Banka a.s.
Copyright © 2020, všechna práva jsou vyhrazená FitFactory Třinec.